כנס תושבים בטבע שלנו

כנס תושבים בטבע שלנו

בשבוע שעבר התקיים כנס התושבים הייחודי “בטבע שלנו” שעסק בתהליך ההתחדשות שעובר מרחב פארק הזהב. הכנס תוכנן ואורגן על ידי הוועדה הבין ארגונית לקידום מרחב הפארק אשר הוקמה לפני כשנתיים ביוזמת עיריית קריית שמונה והעמותה לשימור קסמי טבע ונוף על מנת לגבש חזון משותף לכלל הארגונים הפועלים בנושא ולחזק שיתוף הפעולה בניהם.

מטרת הכנס הייתה לאפשר לתושבי העיר והאזור לקחת חלק פעיל בעיצוב וקביעת אופיו העתידי של מרחב הטבע הייחודי של העיר- פארק הזהב. על אף מזג האוויר הגשום התכנסו עשרות פעילים ותושבים בלובי מבנה אשכולות הפיס בו הוקם במיוחד לכבוד הכנס יריד דוכנים על ידי כלל הארגונים הנוטלים חלק בעשייה. הכנס התחיל בסדרה של שלוש הרצאות קצרות בהובלת עמיר בלבן מנהל טבע עירוני בחברה להגנת הטבע, אשכול שוקרון מנכ”ל העירייה וד”ר אמיר גולדשטיין דיקן הסטודנטים במכללה האקדמית תל-חי, הפועל בימים אלו לחידוש המוזיאון בעיר.

לאחר החלק הראשון הצטרפו המשתתפים למעגלי דיון ושיח משותף, במטרה לגבש ולקבוע את המסרים והמאפיינים המרכזיים של המרחב מנקודת מבטם של התושבים.

“ילדות מאושרת” “מקום לברוח עליו” “שלווה” “טבע קסום” הם חלק מהמסרים שעלו אשר איששו מעמדו המיוחד של המרחב בעיני הקהילה, מקום של נחת שלווה קהילה וטבע בליבה של העיר.

יוהנה נזרי רכזת העמותה לשימור קסמי טבע ונוף מסכמת את הכנס כהצלחה:

“שמחנו לראות שתושבי העיר מכירים בערכו המיוחד של פארק הזהב ומוקירים את חשיבותו למרחב העירוני. הכנס ומעגלי השיח שיקפו לנו בברור את הזיקה של התושבים לפארק ולג’ונגל.

בעוד שערים אחרות משקיעות מיליונים בהקמת מרחבים ירוקים מלאכותיים, קריית שמונה בורכה בפנינת טבע ייחודית שמהווה מכנה משותף בין האוכלוסיות בעיר, וכולנו תקווה שיחד איתם ועם עיריית קריית שמונה נצליח לשמר אותה ולפתח אותה לרווחת הכלל, הן תושבים והן תיירים.”

בתום הכנס קרא ראש העיר ניסים מלכה לתושבים להמשיך ולחזק את המאמץ להפיכת פארק הזהב לאתר טבע עירוני קהילתי ראשון מסוגו באזור הצפון: “השתתפות פעילה של הקהילה היא מרכיב חשוב ומרכזי בהצלחת התהליך אשר יתרום רבות ליצירת בסביבה עירונית מתחדשת בעיר ולגיבוש זהותה הייחודית.”

יריד הארגונים

יריד הארגונים

טעימה מההרצאה של ירדן ארליך

טעימה מההרצאה של ירדן ארליך

ברוכים הבאים

ברוכים הבאים

בנתיים... הנחל זורם בשצף

בנתיים… הנחל זורם בשצף

במעגלי השיח

במעגלי השיח

כנס תושבים ייחודי "בטבע שלנו" 2014

כנס תושבים ייחודי “בטבע שלנו” 2014

במעגלי השיח

במעגלי השיח

במעגלי השיח

במעגלי השיח

ראש העיר מברך את המשתתפים

ראש העיר מברך את המשתתפים

הדוכן של ביה"ס תל-חי

הדוכן של ביה”ס תל-חי

ממשתתפי הכנס

ממשתתפי הכנס

קבלת פנים חמה

קבלת פנים חמה

עץ המחשבות של משתתפי הכנס

עץ המחשבות של משתתפי הכנס

אפילו תינוקות השתתפו

אפילו תינוקות השתתפו

יריד הארגונים בפעולה

יריד הארגונים בפעולה

4/2/15

שמחנו לארח בחג הט"ו בשבט, את קבוצת תלמידי הנהגה ירוקה של ביה"ס "שבט סופר" מחצור הגלילית. התלמידים סיירו איתנו ברחבי הפארק, טיילו בשבילי הג'ונגל, ערכו תצפיות ומחקר על הנחל, הצמחים ובעלי החיים והכינו איתנו מתקני האכלה לציפורים... היה פשוט כיף חיים! 2

7/1/15

איזה יום שמח!!!! הגשם במיטבו עושה רק טוב לנחל עין זהב שהפך היום לנהר שוצף וקוצף! כנסו ללינק וצפו בסרטון