המאבק נגד בנית מגורים בפארק הזהב

ב-2005 הכין מינהל מקרקעי ישראל תוכנית להתחדשות עירונית בשכונת אשכול שבליבה שוכן הפארק.  התכנית כללה בניית 70 יחידות דיור על שטח הפארק וכן, תוספות בניה ומרפסות הפונות לפארק בבניינים סמוכים, שבילים ומתחמי תיירות, תוך מתן כלי סטטורי להגדרת שטחי הפארק.

התוכנית לא הובאה לידיעת הציבור, עד שהעמותה לשימור קסמי טבע ונוף בקריית שמונה יידעה את הציבור באשר לתוכנית ויזמה מאבק  ציבורי שכלל החתמה על עצומה, הפגנה, כתבות בכלי התקשורת, ואף הגשת התנגדות לתכנית בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה.

לאחר מאבק של קרוב לשנתיים אליו הצטרפו ארגונים ירוקים וחברתיים, מוסדות כגון הוועדה העירונית לאיכות הסביבה ומשלב מסוים גם העירייה (למרות שבעבר המליצה על אישור התכנית), הוכרע המאבק נגד הבנייה בהצלחה: המועצה הארצית לתכנון ובנייה  החליטה כי ערך השימור גובר על  ערך הפיתוח ושאין לבנות יחידות דיור בפארק הזהב.

כתבות מהעיתונות

[slideshow_deploy id=’232’]

4/2/15

שמחנו לארח בחג הט"ו בשבט, את קבוצת תלמידי הנהגה ירוקה של ביה"ס "שבט סופר" מחצור הגלילית. התלמידים סיירו איתנו ברחבי הפארק, טיילו בשבילי הג'ונגל, ערכו תצפיות ומחקר על הנחל, הצמחים ובעלי החיים והכינו איתנו מתקני האכלה לציפורים... היה פשוט כיף חיים! 2

7/1/15

איזה יום שמח!!!! הגשם במיטבו עושה רק טוב לנחל עין זהב שהפך היום לנהר שוצף וקוצף! כנסו ללינק וצפו בסרטון